Historie - Společné turnaje PDC a WDF/BDO

Od roku 1992 kdy vznikla PDC (WDC) se neutkávali mezi sebou ti nejlepší šipkaři mezi sebou, resp. ti nejlepší byli v PDC. Postupně ale vyrostlo mnoho nových, zdatných hráčů. Občas se sice strhla mediální přestřelka kdo že je lepší, ale bez zápasů to byly jen politické tanečky...


PDC World Matchplay

Mezi lety 1998 - 2001 pouštělo PDC hráče WDF na svůj turnaj PDC - World Matchplay. Z tehdejších hráčů toho využil např. Ronnie Baxter, Martin Adams, Steve Beaton nebo Chris Mason (všichni Eng).

Výsledky PDC World Matchplay


Mistři světa proti sobě

Konalo se jen několik velkých zápasů mezi úřadujícími mistry světa WDF/BDO a PDC:


Masters of Darts


UK Open

Jedním z mála turnajů PDC, kterého se účastní i hráči WDF je UK Open. Občas zkusí kvalifikaci někdo z WDF, buď aby otestoval sílu soupeřů před svým případným přestupem, nebo chce již získat body. Pro některé znamená úspěch v UK Open konec ve WDF. Do hlavního turnaje se dostali např. Mike Veitch (Sco), Tony Eccles (Eng, v PDC od 2007), Robert Thornton (Sco, v PDC od 05/2008) nebo Anastasia Dobromyslova (Rus). Některým hráčům WDF zatím kvalifikace nevyšla, např. Tony O'Shea (Eng), Darryl Fitton (Eng).

Výsledky PDC UK Open


WDT a IDL

International Dart League (IDL) a World Darts Trophy (WDT) - původně grandslamové turnaje WDF se postupně mezi lety 2006 a 2007 změnily na turnaje s rovnocennou účastí hráčů obou organizací.

Na konci roku 2007 PDC oznámila, že se dalších IDL a WDT nezúčastní a půjde cestou vlastních turnajů. 04/2008 bylo oznámeno, že oba turnaje končí.

Výsledky International Dart League
Výsledky World Darts Trophy


Grand Slam of Darts

Turnaj se koná na konci listopadu ve Wolverhamptonu (Eng). Účastní se ho 32 vítězů (popř. finalistů a dalších v pořadí) nejdůležitějších turnajů PDC i WDF za poslední dva roky! V současnosti (2008) nejlepší ekipa šipkových hráčů při jednom turnaji.

Výsledky Grand Slam of Darts