Budoucnost (vývoj) šipek

Šipky jsou velmi konzervativní sport stejně jako Anglie odkud pocházejí. Již léta jsou zdánlivě stejným sportem, i když i tento sport se nepřestal vyvíjet.

Inspiroval nás vývoj techniky v posledních letech (internet, mobily atd.) Kam ale mohou šipky směřovat dál.

Zkuste se nechat unést a zamyslet se, kam se mohou šipky (při vhodné konstalaci hvězd) ubírat. Třeba Vás to nenapadne hned, ale klidně se o tom pobavte s přáteli (šipkaři) a napište nám o této debatě.
Nestíháme, takže jen body k zamyšlení:
TV
   Lepší výkony - už ne hospodská zábava ale sport
   Více devítek v TV - to už se projevuje

Firmy zabývající se výrobou šipkařského zboží více zapojí výzkum
   Změna tvaru tělíček, změna drážkování, změna materiálu - wolfram, titan
   Změna terčů - aby nevypadávaly šipky
   Zapuštěné dráty
   Sisal => jiný materiál

Prolínání elektronických šipek a steelů - už to začalo - německá PDC
   Automatické průměry
   Přihlášení ke hře
   Vše v síti - otisk palce

Možná změna vzdálenosti - viz. oštěp
Zmenšení terče, doublů nebo triplů

Změna stylu házení - skok vysoký straddle => flop


Budoucnost

Asi nikdo si nedovolí říci, kam se šipkový sport bude ubírat. Dovedeme si představit, že budou vznikat nové materiály, tvary (letek, tělíček, násadek), tréninkové metody. Co se týče organizování šipkového sportu u nás a ve světě, není jasné, zda se organizace zjednoduší, nebo se začnou svazy rozdrobovat, pořádat svá mistrovství, mít svá pravidla, atd. Poslední dobou to ale vypadá spíš na slučování a sjednocování. Ale peníze jsou vždy až na prvním místě a vývoj se může změnit. Šipky by se měli stát členem ČSTV. Je jen otázkou: kdy? A doufejme, že se šipky stanou olympijským sportem. Ale to už asi moc předbíháme, i když:
Olly Croft, výkonný ředitel BDO v reakci na uznání šipek jako sport ve Velké Británii v roce 2005 mimo jiné vyslovil přání, že by šipky mohly být součástí nabídky Londýna na pořádání olympijských her v roce 2012.