Chris Mason

Důležitá data:
Státní příslušnost:
Přezdívka:
Federace / svaz:
Webové stránky:
*17.12.1969 (52 let)
ENG - Anglie
Mace The Ace (v překladu: Mace = žezlo, palcát, palice, Ace = eso)
PDC od 2002
http://www.mason.compsyswebdesign.com/

Úspěchy v nejdůležitějších turnajích:

PDC World Matchplay - 1998 (SF)
WDF World Championship - 1999,2000 (SF)
WDF World Masters - 2000 (SF)

Další úspěchy:

9 šipek

Něco navíc:

Fotky: Házející, Před terčem, Na turnaji

Celým jménem Christopher John Mason. Narozen v Bristolu. V letech 1999 a 2000 se dostal do semifinále MS WDF a dostal přezdívku „Prince of Dartness“. Změna na „Mace The Ace“ nastala poté co strávil rok ve vězení za útok kladivem na lešenáře při sporu o psa.

Ale již předtím měl Chris Mason problémy:
V březnu 1990 byl odsouzen za napadení a vzdorování zatčení ke 180 hodinám veřejných prací. Následoval podmíněný trest tří měsíců s podmínkou na 12 měsíců za ublížení na těle a v srpnu 1993 to byl tříletý podmíněný trest (opět za ublížení na těle).

V roce 2003 nastala výše zmiňovaná událost a změna přezdívky.

V dubnu 2004 byl Mason a jeho dva přítelé Mark a Simon Gibsonovi uznáni vinnými z vloupání a těžkého ublížení na zdraví. Důvodem byl spor o psa a trojice se rozhodla spor vyřešit s baseballovou pálkou a kladivem. Bratři Gibsonovi dostali pět a šest let, Mason byl odsouzen ke třem letům a po roce byl propuštěn.

Do PDC přestoupil v roce 2002, ale ještě předtím se objevil na turnajch PDC v době krátce po podepsání Tomlin Order mezi PDC a BDO, kdy mohli někteří hráči WDF/BDO hrát v letech 1998 – 2001 na PDC World Matchplay.

Koncem roku 2006 se Mason přestěhoval z Kilkenny (Irsko) do Stoke-on-Trent, kam se postupně přestěhovalo několik dalších předních hráčů a začal trénovat s Andy Hamiltonem. Krátce po světovém mistrovství, na kterém došlo k výstupu mezi Masonem a Taylorem, Hamilton změnil partnera a začal trénovat s Taylorem, který v té době ukončil spolupráci s nadějným Adrianem Lewisem.

9 šipek:
1999 Turnaj: WDF World Masters - Lakeside Country Club
2004 Turnaj: PDC The Irish Players Championships Saggart Ireland (Dublin)

Na MS PDC na přelomu roku 2006/07 po zápase Taylor (který vyhrál 4:0) „chladně“ podal Masonovi ruku a odcházel, Mason si Taylora „přitáhl“ a něco Taylorovi vzrušeně říkal. V rozhovoru hned po zápase byl Taylor evidentně rozčilený a prohlásil, že nemá zapotřebí, aby mu někdo sprostě nadával („eff and blind“) a stěžoval si, že během hry Mason diskutoval s diváky. Příčinnou byl článek v novinách, ve kterém ráno před zápasem Mason kritizoval Taylora, že si před vánocemi koupil Bentleye. „Taylor je příliš povýšený“ řekl Mason, který byl soupeřem Taylora v roce 2002, když Phil poprvé před kamerami zavřel devátou šipkou. „Já ho nemám rád! Říká něco a myslí něco jiného.“

Pracuje také jako analytik a komentátor šipkových přenosů pro ITV Sport (spolu s Alanem Warrinerem).