Leighton Rees

Důležitá data:
Státní příslušnost:
Přezdívka:
Federace / svaz:
Webové stránky:
*17.01.1940    08.06.2003
WAL - Wales
Nemá / neznámá
WDF
Neznámé

Úspěchy v nejdůležitějších turnajích:

News of the World - 1976 (Finalista), 1970 (SF)
WDF World Championship - 1978 (Vítěz), 1979 (Finalista)
WDF World Cup - 1977 (Vítěz)
WDF British Professional Championship - 1987 (Finalista)
WDF Butlins Grand Masters - 1978 (Vítěz), 1980 (Finalista)

Další úspěchy:

1. vítěz šipkového šampionátu (WDF World Championship) a WDF World Cupu
První desátá šipka v TV

Něco navíc:

Fotky: Kreslený, Házející, S Lordem, S pivem

Celým jménem Leighton Thomas Rees. Rees - v překladu samičky jespáka bojovného. Narodil se v jihowaleské vesnici nevyslovitelného jména Ynysybwl. Na základní škole si o něm jeho učitel poznamenal: "Dobrý jen ve čtení sportovní rubriky deníku South Wales Echo". Po odchodu ze školy pracoval přes 20let ve skladišti náhradních dílů motorů až do doby kdy se stal v roce 1976 profesionálním šipkařem. Šipky prý začal hrát během pracovní doby, v místním pubu a později i za své hrabství.

Sid Waddell (nyní komentátor Sky Sports, v té době producent Yorkshirské šipkové ligy do místní televize) se doslechl o výborných hráčích z Jižního Walesu. Byli to Tony Ridler, Alan Evans a Leighton Rees. Waddell jim nabídl hru před národní TV a hvězdou večera se stal právě Rees (i přes to, že kouřil a pil pivo).

V rodném Ynysybwl je po něm pojmenována ulice. V roce 1980 si při turnaji v Las Vegas vzal svou ženu Debbie pocházející z Kalifornie. Jeho forma klesala a byl přinucen se živit exhibicemi.

Když přestal jezdit po exhibicích, měl vážné problémy se srdcem. Nosil srdeční stimulátor a prodělal operaci, při které mu byl voperován bypass. Rok před smrtí se vrátil na pódium MS, ale jen aby vylosoval soupeře. Zemřel ve své rodné vsi Ynysybwl ve věku 63 let.

08.02.1978 První 10. šipka před TV: Turnaj: 1. MS WDF, čtvrtfinále, Soupeř: Alan Evans (Wal), Jak: 20, T20, T19, 6xT20, D2 (Před legem se Rees napil piva - v té době to bylo ještě povoleno, všimněte si chyby v počítání). Rees zvýšil na 3:2, zápas vyhrál 6:3 a později se stal historicky prvním mistrem světa v šipkách. YouTube