Pavlač www.sipky.cz

Já vím že nejste pavlačové drbny ale... :-) Jen bychom Vás požádali, aby se příspěvky týkaly šipek a dodržovali jste základy slušnosti. Děkujeme.

 Zobrazit stromově

 Vložit nový příspěvek


Re: soft vs. steel

12.01.2015 21:19:00

Zkus si pořídit pouze steelové vyměnitelné hroty, váha šipky se pak změní pouze minimálně...

Autor: dufi

 
   

soft vs. steel

12.01.2015 14:40:02

Zdravím všechny, zajímala by mne jedna věc a možná byste mi mohl někdo poradit. Do této doby jsem házel pouze softovými šipkami s kámošema, nic extra profi. Zalíbilo se nám, ale MS a tak jsme pořídili sisalový terč. Koupil jsem si steelové šipky a tím vzniknul problém. Zjistil jsem, že jsou na mne těžké. Nevěřil jsem, že to bude mít takový vliv, ale má. Chci házet jak soft tak steel. Je možné házet dobře dvěma různými sadami šipek? Jelikož nikdo v mém okolí nehraje se steelovými šipkami kromě mě a dvou kamarádů, zajímal by mne názor nebo rada ostatních co se stímto setkali. Určitě nejsme jediní co na tento problém narazili.

Autor: Václav

 
   

Terc

07.01.2015 12:14:10

Zdravím vás, mám takú otázku ohľadne terču. Bývam v panelaku a večer po práci si lubim zahadzať steel sipky, ale žiaľ trošku to búcha, duní každá šípka hodená do terča viete mi poradiť nejakú dobrú podložku, alebo nejaký nápad aby som si mohol zahádzať aj v neskorších hodinách? Ďakujem

Autor: majkl

 
   

Re: Dartitis

06.01.2015 19:53:55

Zde si dovoluji uveřejnit zmiňovaný příspěvek týkající se Dartittis:

Dartitis

Pojem „Dartitis“ je mezi běžnou populací poměrně neznámý. Ani český internet se o něm nikde příliš nezmiňuje. Existuje však skupina lidí - sportovců, kterým Dartitis tak neznámý není. Alespoň pokud mluvíme o jeho projevech. Ty totiž občas postihují hráče, kteří provozují šipkařský sport. Od nejzákladnějších výkonnostních kategorií až po mistry světa. Internetová encyklopedie Wikipendie ve své anglické verzi popisuje Dartitis jako psychický stav, který má negativní vliv na výkonnost hráče šipek, a to především ve fázi samotného odhozu šipky. Jednoduše řečeno, hráč, který Dartitis trpí, zažívá těsně před tím, než odhodí šipku na terč, takové stavy, kdy se mu dělá fyzicky nevolno, polévá jej studený pot, zhoršuje se mu dýchání a vidění, zrychluje se mu tep, má pocit, že s napřaženou rukou není schopen šipku vůbec odhodit a že ji nemůže ovládat. Ztrácí rovnováhu a může se stát, že při hodu samotném i upadne. Výkonnost špičkového hráče může klesnout na minimum. A nejedná se o stav přechodný.

I na mne se přibližně před půl rokem takovýto hráč obrátil. Při terapii jsem postupoval standardním způsobem, přičemž jsme s klientem vyhledávali a procházeli několik událostí, kdy se u něj výše popisované stavy při házení šipek projevovaly. Jednalo se o několik soutěží, které absolvoval, až jsme se dostali k události z některého z minulých životů. Popisoval ji v regresi takto: „Mám před očima tmu, ale je to, jako bych se někam díval.“ Soustřeďte se na to místo a procházejte událostí dál. „Stojím před mřížemi a koukám se do cely. Je tam tma. Ale už ho vidím. Je to nějaký starý muž. Chci se s ním rozloučit. Byl v té cele zavřený se mnou, ale mě se podařilo dostat se ven. Vím, že když uteču, bude ho to stát život. Je ale už moc starý a slabý. Nemůže se mnou. Je mi ho moc líto. Loučíme se. Mám pocit, jako bych v něm poznával svého současného otce.“ Pobízím klienta, aby událostí procházel dál. „Už jsem venku. Utíkám do nějakého kopce. Jsem vysílený, mám těžké nohy. Jak běžím, tak se mi nohy úplně klepou. Na obzoru vidím nějaké dva jezdce na koních. Už mě hledají. Běžím do toho kopce. Oni se blíží. Už nemůžu. Padám na kolena. V tom se otáčím a snažím se v sedě odrážet nohama a posunovat se. Jeden z nich je blízko, asi tak pět metrů ode mě. Vidím, jak zastavil. Už jen sedím a podpírám se rukama. Vidím, jak se natáčí i s koněm ke mně z profilu. V pravé ruce drží oštěp. Napřahuje se a odhazuje ho. Zabodnul se mi doprostřed hrudníku. Cítím obrovskou bolest, nemohu dýchat. Instinktivně jsem oštěp chytil a snažím se ho z těla vytáhnout. Nejde to. Ztrácím sílu, dělá se mi tma před očima. Nemohu se nadechnout. Umírám.“ Klient tento primární engram (záznam v paměti), kde byla příčina jeho stavu při hraní šipek, několikrát procházel, až do vymizení nepříjemných pocitů.

Při regresi jsme také našli okamžik, při kterém pravděpodobně došlo k restimulaci této dávné události, a kdy se Dartitis projevil poprvé. Jednalo se o jeden z důležitých zápasů, kdy hráč nebyl zcela ve formě a házení mu příliš nešlo. Občas se to prostě stává a není na tom nic až tak neobvyklého. Jeden ze spoluhráčů z jeho družstva mu poradil, aby zkusil šipkou hodit nějak netradičně, třeba obloukem, jako když se hází oštěpem. A právě po tomto hodu se zřejmě začal Dartitis projevovat.

Při následném sezení jsme se zabývali dalším typem engramických řetězů, tzv. „běhů“. Po časové ose jsme pátrali po událostech, kdy klient sám někomu při házení mohl způsobit takové pocity, které vyvolávají jeho současný problém. Zde náš hráč procházel několika událostmi (soutěžemi), kdy jeho výkonnost byla ještě na špičkové úrovni a on svými výkony protihráčům způsoboval nepříjemné pocity, když je porážel. Následovala událost z dětství, kdy při klukovské hře po někom házel kamením, až narazil na příběh z minulého života, který nám ale nebyl zcela neznámý. Setkali jsme se s ní totiž už na začátku terapie, kdy jsem jako obvykle zkoumal, zda klienta neobtěžuje nějaká duše zemřelého člověka. Tuto událost klient popisoval takto: „Vstoupil jsem do nějaké arény. Má půlkruhový tvar. Cítím se tam moc dobře! Lidi na ochozu jásají a pokřikují na mne. Myslím, že jsme v Turecku. Zřejmě jsem nějaký gladiátor. Teď vidím nějakého menšího člověka. Má na sobě pár hadříků a jakousi čepici. Vypadá jako nějaký asiat. Mám v ruce lehký oštěp a snažím se toho člověka trefit. Lidé na obvodu arény se smějí, jak ho honím. On je zcela bezbranný. Já ho mám jen zabít a udělat pro ty lidi šou. Lidé se smějí a pobízí mě. Není to klasický gladiátorský zápas. Jde spíš o legraci nebo recesi. Jsem uznávaný, vážený a známý gladiátor. Ale teď lidi jen bavím a bavím tím i sám sebe. Zasáhl jsem ho. Je mrtvý. Pomalu se procházím po obvodu arény a lidi na mě mávají a smějí se. Všichni víme, že je to vlastně legrace, hra“. Klient opět touto událostí několikrát procházel. Při dalších průchodech získával v těle gladiátora na událost jiný náhled. Už mu nepřipadala tak zábavná. Uvědomoval si, že při této hře zabil člověka. Také zjistil, že mu vlastně nic jiného ani nezbývalo. I on sám byl jen loutkou, která musela poslouchat pokyny svých pánů. Uvědomil si také, že když se rozhodl zasadit Asiatovi smrtící ránu, tak si dával pečlivý pozor, jak hází a míří, aby dotyčný zemřel hned a příliš netrpěl.

Nyní uběhly necelé tři měsíce od posledního sezení. Klient mne kontaktoval s tím, že se jeho stav výrazně zlepšil a on opět začíná vyhrávat zápasy a dostává se do dřívější kondice. Hovoří o 100% zlepšení oproti stavu před prvním sezením. Dartitis může mít samozřejmě i jiné příčiny, u jiných lidí by se jistě objevovaly jiné události. Co však považuji za důležité, je zjištění, že Dartitis lze zřejmě prostřednictvím Hlubinné abreaktivní psychoterapie podle A. Dragomireckého úspěšně řešit.

David Bulva, regresní terapeut

Autor: David Bulva (regresni-terapie-svitavy@seznam.cz)

 
   

Re: pomoc

06.01.2015 11:11:58

Dobrý den, jsem regresní terapeut (pracuji s Hlubinnou abreaktivní psychoterapií) a nedávno jsem řešil a úspěšně vyřešil dartitis u mého klienta, hráče šipek. Za nedlouho se chystám uveřejnit jeho příběh na mých stránkách regresni-terapie-svitavy.cz. Vím, že problém dartitis je velmi těžko řešitelný a v našich končinách i velmi málo známý. Český internet tento pojem téměř nezná, ani já jsem takovéto případy neznal. Tento případ jsem měl zatím jen jeden a proto nechci tvrdit, že regrese pomůže vždy. Nicméně mne napadá, že by bylo dobré zkusit i další. Dotazy rád zodpovím.

tel. 605 519 943

Autor: David Bulva (regresni-terapie-svitavy@seznam.cz)

 
   

Dartitis

06.01.2015 11:10:42

Dobrý den, jsem regresní terapeut (pracuji s Hlubinnou abreaktivní psychoterapií) a nedávno jsem řešil a úspěšně vyřešil dartitis u mého klienta, hráče šipek. Za nedlouho se chystám uveřejnit jeho příběh na mých stránkách regresni-terapie-svitavy.cz. Vím, že problém dartitis je velmi těžko řešitelný a v našich končinách i velmi málo známý. Český internet tento pojem téměř nezná, ani já jsem takovéto případy neznal. Tento případ jsem měl zatím jen jeden a proto nechci tvrdit, že regrese pomůže vždy. Nicméně mne napadá, že by bylo dobré zkusit i další. Dotazy rád zodpovím.

tel. 605 519 943

Autor: David Bulva (regresni-terapie-svitavy@seznam.cz)

 
   

Regionál cup 2015 ve steelech

01.01.2015 11:38:10

Regionál cup 2015 ve steelových šipkách

oficiální hlavní partner TLUSTÁ KOALA
Partneři Bulldogs Darts Pub a KS Jeřáby Bohutín

Herny: Sokolovna Bělčice , Restaurace Vrbno, Restaurace Bulldogs Praha a Dubičné u ČB

Regionál cup se skládá s 12 turnajů pořádaných ve spolupráci klubem ŠK Šneci Bělčice, Dubičné u ČB a Bulldogs Darts Praha.

V každém kalendářním měsíci se odehraje jeden turnaj Regionál cupu.

První kolo se hraje 17.1.2015 v Dubičnému ČB.

Všechny turnaje se započítávají do žebříčku ČŠO a žebříčku Regionál cupu.

Turnaje se hrají v Bělčicích 3x, Vrbně 2x, Dubičné 3x a Bulldogs Praha 4x.

Termíny hracích dnů budou na termínové listině ČŠO a na stránkách klubu ŠK Šneci Bělčice.

Žebříček Regionál cupu se bude zveřejnovat na stránká facebooku.

Na konci roku 2015 se odehraje finálový turnaj ve Vrbně o nejlepšího hráče Regionál cupu.

Turnaje se může zúčastnit i hráč, hráčka bez licence ČŠO.

Regionál cup se hraje dle platných pravidel ČŠO.

Hrají se jednotlivci muži , ženy 501DO do hromady na losovaných do 2,4,8,16 skupin na tři vítězné legy. Postup do KO pavouka si zajistí první dva hráči. KO pavouk se hraje na 3,4,5 vítězných legů.

Postup do finále Regionál cupu si zajistí max prvních 16 hráčů , kteří budou mít:
1) nejvíce odehraných turnajů. min. 7 turnajů za rok
2) získají nejvíce bodů
Při rovnosti odehraných turnajů i bodů rozhodují body získané v každém sudém turnaji( 2-4-6-8-10-12-14-16-18-20)
V každém případě je rozhodující pro postup do finále nejvíce odehraných turnajů. Pak až body

Jackpot se pro rok 2015 navýšil na 20 000 tis Kč.
K Jackpot se bude připočítávat 10kč s každého zaplaceného startovného na jednotlivém turnaji.

Od prvního turnaje se budou nově započítávat i vhozené 180 body. Na finálovém turnaji si vítěz odnese zlatou sponu ze symbolem 180.

Finanční odměna (Jackpot min. 20000,-kč) se bude rozdělovat mezi prvních max. 16 hráčů ,a vybrané startovné mezi poslední 4 hráče,kteří se kvalifikují a zúčastní finálového turnaje hraného na konci roku ve Vrbně o mistra Regionál cupu.

Klíč na rozděleni finančních odměn:

Jackpot : 1místo) 25%, 2místo) 15%, 3místo) 8%, 4místo) 7%, 5místo) 6,5%, 6místo) 6%, 7místo) 5,5%, 8místo) 5%, 9místo) 4,5%, 10místo) 4%, 11místo) 3,5%, 12místo) 3%, 13místo) 2,5%, 14místo) 2% , 15místo)1,5% a 16místo) 1%

Startovné : 1místo) 45%, 2místo) 25% 3místo) 15% a 15%

Na finálovém turnaji se startovné neplatí.

Pokud bude zájem o partnerství v tomto turnaji je možné se domluvit.(reklama atd)
Další partneři jsou v jednání tak se očekává, že Jackpot do konce roku ještě vzroste.

Autor: Pavel

 
   

World Darts Championship 2015

30.12.2014 21:18:32

Chtěl bych se zeptat jak je možné,že je tam tolik fanoušků? Cožpak je tam pivo zdarma? Tolik fanoušků není ani na Super bowlu :DD

Autor: Honza

 
   

9dart

30.12.2014 21:07:13

Zdravím chcel by som sa spýtať kto bol najmladším šípkarom v historií pdc ktorý zavrel na 9 šípiek

Autor: peter (pthornak45@gmail.com)

 
   

do nového

24.12.2014 16:36:31

tak přátelé kamarádi spoluhráči soupeři tetičky a strýčkové přeji vám pékné vánoce do nového roku pevné zdraví stěstí lasku a v druhé řadě nějaký ten sportovní uspěch mějte se

Autor: fany

 
   

Re: World Darts Championship 2015

23.12.2014 22:17:07

phil taylor zavrel tie dve 9 vždy iným sposobom...

Autor: laco z komárna

 
   

World Darts Championship 2015

17.12.2014 22:04:07

Oficialní stránky PDC:
http://www.pdc.tv/world-darts-championship/article/122vh0a9z7i111j2omhfo56xrs/title/william-hill-world-championship-netzone
pavouk + statistiky:
http://en.wikipedia.org/wiki/2015_PDC_World_Darts_Championship
program Sport 1 (DSF):
http://tv.sport1.de/programm/monatsprogramm/index.php?f=1&filter_sender=sport1tv&filter_month=2014-12&filter_sendung=81

Autor: Radek

 
   

World Darts Championship 2015

14.12.2014 10:44:45

Ve čtvrtek 18. prosince začíná nejprestižnější šipková akce, World Darts Championship 2015.
Obhájce titulu Holanďana Michaela van Gerwena čeká ve čtvrtek 18. prosince v prvním kole Joe Cullen. Druhého velkého favorita turnaje šestnáctinásobného mistra světa Phila Taylora Němec Jyhan Artut.
Část programu vysílá také nekódovaná německá satelitní stanice Sport1.
Další info včetně vysílacího schéma Sport1 na http://sasopasa.blog.cz

Program World Darts Championship 2015

Předkolo & 1. kolo

Čtvrtek 18.12.2014
20:10 John Part - Keegan Brown
21:15 Christian Perez - Cristo Reyes (předkolo)
22:00 Jelle Klaasen - Christian Kist
23:00 Michael van Gerwen - Joe Cullen
0:00 Wes Newton - Christian Perez/Cristo Reyes

Pátek 19.12.2014
20:10 Andy Hamilton - Dave Richardson
21:15 Kim Viljanen - Sascha Stein (předkolo)
22:00 Peter Wright - Gerwyn Price
23:00 Phil Taylor - Jyhan Artut
0:00 Stuart Kellett - Kim Viljanen/Sascha Stein

Sobota 20.12.2014
Odpolední program
13:40 Andy Smith - Ronny Huybrechts
15:15 Scott Mackenzie - Daryl Gurney (předkolo)
16:00 Justin Pipe - Lawrence Ryder
17:00 Robert Thornton - Andrew Gilding
18:00 Ronnie Baxter - Scott Mackenzie/Daryl Gurney

Večerní program
20:10 Steve Beaton - Kyle Anderson
21:15 Mark McGrath - Scott Kirchner (předkolo)
22:00 Terry Jenkins - John Weber
23:00 Simon Whitlock - Darren Webster
0:00 Gary Anderson - Mark McGrath/Scott Kirchner

Neděle 21.12.2014
Odpolední program
13:40 Paul Nicholson - Benito van de Pas
15:15 Boris Koltsov - Haruki Muramatsu (předkolo)
16:00 Mark Webster - Ron Meulenkamp
17:00 Dean Winstanley - Wayne Jones
18:00 Kevin Painter - Boris Koltsov/Haruki Muramatsu

Večerní program
20:10 Kim Huybrechts - Michael Mansell
21:15 Jani Haavisto - John Michael (předkolo)
22:00 Dave Chisnall - Ryan De Vreede
23:00 James Wade - Jamie Lewis
0:00 Ian White - Jani Haavisto/John Michael

Pondělí 22.12.2014
20:10 Jamie Caven - Jason Hogg
21:15 Nolan Arendse - Alex Hon (předkolo)
22:00 Michael Smith - Mensur Suljovic
23:00 Raymond van Barneveld - Rowby-John Rodriguez
0:00 Brendan Dolan - Nolan Arendse/Alex Hon

Úterý 23.12.2014
20:10 Vincent van der Voort - John Henderson
21:15 Jermaine Wattimena - Robert Marijanovic (předkolo)
22:00 Mervyn King - Max Hopp
23:00 Adrian Lewis - David Pallett
0:00 Stephen Bunting - Jermaine Wattimena/Robert Marijanovic

2. kolo
Sobota 27.12.2014
Odpolední program
13:40 Thornton/Gilding - Baxter/Mackenzie/Gurney
15:15 Jenkins/Weber - Pipe/Ryder
16:45 Wright/Price - A Smith/R Huybrechts

Večerní program
20:10 Chisnall/De Vreede - Nicholson/van de Pas
21:40 van Gerwen/Cullen - Kellett/Viljanen/Stein
23:15 G Anderson/McGrath/Kirchner - Klaasen/Kist

Neděle 28.12.2014
Odpolední program
13:40 Hamilton/Richardson - Beaton/K Anderson
15:15 Newton/Perez/Reyes - Painter/Koltsov/Muramatsu
16:45 White/Haavisto/Michael - K Huybrechts/Mansell

Večerní program
20:10 Whitlock/D Webster - Winstanley/Jones
21:40 Taylor/Artut - M Webster/Meulenkamp
23:15 A Lewis/Pallett - Part/Brown

Pondělí 29.12.2014
Odpolední program
13:40 Dolan/Arendse/Hon - M Smith/Suljovic
15:15 King/Hopp - van der Voort /Henderson
16:45 van Barneveld/Rodriguez - Caven/Hogg

Večerní program
20:10 Wade/J Lewis - Bunting/Wattimena/Marijanovic

3. kolo
21:40 van Gerwen/Cullen/Kellett/Viljanen/Stein - Jenkins/Weber/Pipe/Ryder
23:15 Chisnall/De Vreede/Nicholson/van de Pas - Thornton/Gilding/Baxter/MacKenzie/Gurney

Úterý 30.12.2014
Odpolední program
13:40 Wright/Price/A Smith/R Huybrechts - Hamilton/Richardson/Beaton/K Anderson
15:15 G Anderson/McGrath/Kirchner/Klaasen/Kist - Newton/Perez/Reyes/Painter/Koltsov/Muramatsu
16:45 Whitlock/D Webster/Winstanley/Jones - King/Hopp/van der Voort/Henderson

Večerní program
20:10 A Lewis/Pallett/Part/Brown - van Barneveld/Rodriguez/Caven/Hogg
21:40 Taylor/Artut/M Webster/Meulenkamp - White/Haavisto/Michael/K Huybrechts/Mansell
23:15 Wade/J Lewis/Bunting/Wattimena/Marijanovic - Dolan/Arendse/Hon/M Smith/ Suljovic

Čtvrtfinále
Čtvrtek 1.1.2015
20:10
22:00

Pátek 2.1.2015
20:10
22:00

Sobota 3.1.2015
Semifinále
20:10
22:00

Neděle 4.1.2015
Finále
20:15

Hrací formát
Předkolo - na 4 vítězné legy
1. kolo - na 3 vítězné sety
2. kolo - na 4 vítězné sety
3. kolo - na 4 vítězné sety
Čtvrtfinále - na 5 vítězných setů
Semifinále - na 6 vítězných setů
Finále - na 7 vítězných setů

Všechny sety se hrají na 3 vítězné legy. Všechna utkání hrající se na sety musí v rozhodujícím setu skončit rozdílem dvou legů. Za stavu 5:5 na legy se v rozhodujícím setu hraje "leg smrti".

Finanční odměny
Vítěz - 250.000 liber
Poražený finalista - 120.000 liber
Semifinalisté - 60.000 liber
Čtvrtfinalisté - 35.000 liber
Poražení ve 3. kole - 18.000 liber
Poražení ve 2. kole - 12.000 liber
Poražení ve 1. kole - 8.000 liber
Poražení v předkole - 3.500 liber
Celkem - 1.250.000 liber

Bonus
Devítišipkové zavření - 10.000 liber

Autor: Pepe

 
   

Nový šipkový týdenník

11.12.2014 17:26:55

Dobrý den, rád bych Vás informoval o novém šipkovém deníku s názvem DARTS Zpravodaj.
Tento zpravodaj stáhnete ZDARMA zde: http://www.pro-studium.cz/blog/darts-zpravodaj/

Ve zpravodaji najdete novinky ze světa šipek, ale i ze světa českých šipek a také nějaké informace o místním dění šipek na Vysočině odkud tento deník pochází.

Autor: Joseph

 
   

nabidka

06.11.2014 18:56:39

Ahoj.
Nabizim ZADARMO ubytovani na MCR v Hostinnem pristi vikend pro jednu az dve osoby !
Podminky :
1) odjezd z Prahy v So dopoledne, navrat v nedeli pozde vecer
2) odvoz tri lidi z Prahy
To je vse.
Pro blizsi info piste.
Jirka

Autor: Jirka RR (gvrk@seznam.cz)

 
   

smartness fullhause

01.11.2014 13:40:25

Zdravím mam na prodej tento terč Smartness fullhause má novou kompletní tercovnici plné funkční jenom tlačítko na prepinani hráčů někdy zlobi cenu nabídnete
, jinak již nejde koupit, email david.michalka@seznam.cz

Autor: dave (david.michalka@seznam.cz)

 
   

smartness fullhause

01.11.2014 13:40:20

Zdravím mam na prodej tento terč Smartness fullhause má novou kompletní tercovnici plné funkční jenom tlačítko na prepinani hráčů někdy zlobi cena nabídneme, jinak již nejde koupit, email david.michalka@seznam.cz

Autor: dave (david.michalka@seznam.cz)

 
   

Re: pomoc

02.10.2014 15:59:43

Před časem jsem zaslechl, že tím trpěl i Taylor a pomohlo mu házení cihlou...

Autor: dufi

 
   

Re: pomoc

29.09.2014 01:17:12

panove zkouseli jste nekdo posilovat ruku kterou se hazi?....me prijde ze kdyz chci odhodit tak se mi stahne do krece tak zkusim posilovat jestli to prejde kdyz bude mit vic sily...tak to snad prejde jinak me uz nic nenapada zkusil jsem drzet sipku jinak...slo to asi dva dny ted uz ani to nepomaha tak zkusim posilovat ( jeste jinak mam sedavou praci jen hlidam usek a zjistil jsem ze kdyz sedim tech par hodin zacnou mi brnet ruce a jsou necitlivy mam je polozene na operadle a v celku casto se mi todlec stava driv sem tohle nepozoroval takze je to od sipek bo od prace bo jiny problem ...jinak dekuju za kazdou radu a reakci

Autor: josef

 
   

Re: pomoc

28.09.2014 15:31:38

To: Terry

Jej, tak to sorry, měl jsem za to, že jsi to ty.

Autor: Trenky

 
   

«
Nejnovější
<
Novější
>
Starší
»
Nejstarší
Zobrazeno 21 - 40 z 1422